תערוכת יחיד בתל אביב לאמנית מנואלה פרוקצ'יה

"אני שאני"
מנואלה פרוקצ'יה Manuela jael Procaccia
פתיחה: יום חמישי, 3.3.2016 בשעה 20:00
אוצר: שוקי קוק
בסטודיו שוקי קוק
רח' רוחמה 11, מתחם נגה

moonlight - עותק

מנואלה לא ציירה מעולם. עבודותיה נוצרות מעמקן של התרגשויות בתקופה המיוחדת שהיא עוברת, מתמודדת עם סמני השאלה המהווים חלק מהליך שכזה.סדרה בת 24 ציורים הנוצרים על מסך האייפד, מהווים תיעוד מסע אישי,אל הגשמה נשית. אישה בוגרת השואפת לממש נשיותה ולהכנס להריון בתהליך הפריה חוץ גופית.הדמות "אני" נוצרה במהלך הטיפולים, תוך התמודדות עם המצב הרגשי המיוחד הכרוך בכך.
מציירת עצמה במהלך מסע אל מטרה נשית נכספת,דרך שלבי ביניים: דמות שהיא לעיתים קווית,סכמתית, כמו שאובה מ"קומיקס". לעיתים,מקבלת נפח נשי מתעגל, ותמיד, בקומפוזיציה עם כדור אדום, כדימוי סמלי המספר- מרמז אודות המסע האישי.
השינויים שעוברת הדמות בנוכחותה המצויירת, מספרים לנו אודות מצבי רגש מתחלפים, היא נמוכה ורזה כילדה, או מוצגת כאשה בשלה. כך או כך, מדברת את החוסן להתייצב בפני פחדיה הפנימיים, להמשיך במסע .

IMG_0476 - עותק
דיאלוג בין נותן למקבל, בין האדום , פעיל ורב עצמה,ובין הכחול, קולט ורגיש.מתח הנוצר גם מול ציר הזמן, בתהליך מורכב ורגיש שכזה. אלה מטלטלים את "אני" בין תקווה לאכזבה, והאור הגדול,ככדור האדום הסמלי, מלווה אותה, בתוכה , מחוצה לה, לפעמים נבלעת אל תוכו,כהיפוך רעיוני המתאר תחושותיה…
"הכדור האדום-" מקור עוצמה , מעניק שקט וכח , מסייע להתגבר על רגעי בדידות, אכזבה ומצוקה. מוחשי ונדרש בצעדים מחודשים אל הגשמת המשאלה. הכדור, משתנה בגודלו מול "אני", מספר לנו על עוצמה של תחושות ותקוות, מהווה לשיטתה של היוצרת מעין קול פנימי המייצג את חיי הרגש, חלק מרוח האדם, מופרד מהגורם האישי,מנהל דיאלוג אוניברסלי עם האדם עצמו.
"אני", כמו מנואלה, מותחת גבולותיה, בין עבר ועתיד, חיה את הרגע ,נכנסת ,או יוצאת, או מוקפת בכדור האדום, המהדהד תחושותיה, ומספר לכל אחד מאיתנו את סיפורו שלו…

שוקי קוק-אוצר התערוכה

zen - עותק
מנואלה עלתה ארצה מאיטליה לפני כשלוש שנים. חיה בתל אביב, עושה שימוש באייפד ככלי ליצירה דיגיטלית.
מנואלה עוסקת למחייתה בהיבטים שונים של עולם הטלוויזיה והקולנוע, כתיבת תסריטים לסרטים באורך מלא. היא מפתחת פורמטים וכותבת תכנים, מועסקת בחברות מוכרות כמו: Digicast, Zodiak Active , Magnolia .כמו כן ביימה מנואלה מספר סרטים דוקומנטרים.
נעילת התערוכה: 24.4.2016
שעות ביקור בתערוכה:
ימים א'-ה' 10:00-17:00
האמנית בפייסבוק:
https://www.facebook.com/manuela.procaccia
אתר סטודיו שוקי קוק:
http://www.kook.co.il/